דחק נפשי (סטרס), ויסות וטיפול במצבים רגשיים 

לרפואה הסינית אמצעים מצוינים לטיפול במגוון רחב של בעיות רגשיות כגון: דחק נפשי (סטרס), דכאון, חרדה, התפרצויות זעם, עצבות ועוד. בבסיס ההבנה של הרפואה הסינית את גוף ונפש האדם, לא קיימת הפרדה ממשית ביניהם, תסמינים ומחלות המופיעות בגוף האדם הן שיקוף למצב פנימי - למערכות אמונה רגשיות ומחשבתיות הקיימות בלב תודעת האדם.

מטופל עלול לסבול משלל תסמינים שלכאורה אינם נראים קשורים אחד לשני כגון - רגזנות וכעס מצטבר, עיניים אדומות, מרירות בפה ומיגרנות. אך בפועל, עפ"י המודל הרפואי הסיני, כל התסמינים האלו נובעים ממנגנון אחד שורשי. במקרה הזה, יתכן והרפואה הסינית תגדיר את המנגנון הזה כ "אש בכבד" - מושג 'סיני' שבא לתאר את המנגנון ה'אנרגטי' הגורם לתסמינים השונים. הטיפול הסיני יתמקד בויסות המנגנון ובמניעת היווצרותו.
יתכנו סיבות שונות להיווצרות 'אש בכבד', אך סיבת הסיבות היא לרוב מערכת אמונה/מחשבה המובילה לחסימה רגשית עמוקה המשתקפת בגוף הפיזי.

לכל כלי טיפול (דיקור, צמחי מרפא, צ'י-קונג, טיפול במגע וכו') השפעה שונה על המישור הפיזי, הרגשי והמנטאלי של המטופל, לכן בהתאם לצרכי המטופל יש לשלבן יחדיו בכדי לקבל את המענה הטיפולי הטוב ביותר.
חשוב לציין שתמיד מומלץ במקרים שכאלו לשלב במקביל לטיפול הסיני גם טיפול רגשי על-ידי איש מקצוע שהוכשר לכך. אצלנו בקליניקה בקיבוץ קדרים שבגליל, ניתן לקבל מענה משולב - טיפול ברפואה סינית וטיפול פסיכולוגי.
מוזמנים להכנס לאתר של אשתי, מיטל חודורקובסקי - פסיכולוגית קלינית למידע נוסף.

כל הזכויות שמורות לאריאל חודורקובסקי - 2020.
אין להעתיק, להפיץ, לשכפל או לשתף את הסרטונים והמאמרים באתר ללא רשות.

אין